• Warsztat
  • Młodzież
  • Warsztaty
  • Występy

POLSKIE STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻ SPRAWNA INACZEJ - NR KRS 0000068984

Pracownie

Pracownia poligraficzno-introligatorska

17

 

 

W pracowni tej uczestnicy uczą się obsługi sprzętu poligraficznego: kserokopiarek, skanera, maszyn do pisania, bindownic i laminatorów oraz introligatorskiego: gilotyny, przycinarek do papieru, prasy introligatorskiej.

 

Więcej…

 

Pracownia plastyczna

18

 

 

Uczestnicy zapoznają się tutaj z wieloma technikami tworzenia przy użyciu bardzo różnorodnego materiału. Mogą rozwijać wyobraźnię, wyrażać ekspresję twórczą na wiele sposobów. Daje im to poczucie satysfakcji i samorealizacji.

Więcej…

 

Pracownia krawiecka

krawiecka

 

 

W ramach zajęć terapeutycznych uczestnicy uczą się tutaj prostych czynności krawieckich oraz prostego szycia na maszynie elektrycznej i maszynie overlock. Właśnie tutaj powstają piękne obrusy ozdobione aplikacją i koronką, zabawki, maskotki i patchworki.

Więcej…

 

Pracownia hafciarska

hafciarska (1)

 

Uczymy młodzież rozpoznawania kolorów nici i dobierania ich do odpowiednich wzorów. Uczestnicy wykonują różnorodne prace ze sznurka, tasiemek, wstążek, wełny, uczą się różnych ściegów i technik hafciarskich, wykonywania gobelinów oraz haftów przy użyciu muliny, kordonka, wełny i koralików.

Więcej…

 

Pracownia gospodarstwa domowego

gosp.domowego (1)

Nasi uczestnicy zaczynają dzień od parzenia herbaty i kawy a następnie przygotowują proste posiłki takie jak: kanapki, zupy, sałatki, zapiekanki, desery i ciasta. Samodzielnie dokonują codziennych zakupów w pobliskim sklepie. W czasie przygotowywania posiłków młodzież uczy się i doskonali umiejętność obsługi podstawowych urządzeń AGD takich jak: zmywarka do naczyń, kuchenka gazowa, robot kuchenny, czajnik elektryczny, frytkownica, gofrownica, toster, pralka. Samodzielnie nakrywają i podają do stołu na co dzień i od święta.

Więcej…

 

Pracownia stolarska

12

 

Wykonuje wiele prac dla całego Warsztatu m.in. naprawy starego sprzętu i jego konserwacja, dekoracje, rekwizyty do przedstawień teatralnych, półki, szafki a także różnorodne ozdoby z drewna i sklejki.

Więcej…

 

Pracownia ogrodniczo-ceramiczna

16

Uczestnicy w pracowni tej uczą się rozróżniania roślin i krzewów ogrodowych, uprawy warzyw i kwiatów na rabatach i w donicach oraz pielęgnacji i uprawy roślin. Zbierają, suszą i przechowują kwiaty, liście i zioła dla potrzeb własnych. Wykonują kompozycje kwiatowe ze świeżych i suchych roślin.

Więcej…